Africké umění

Podívejte se na africký kontinent

end of carousel

Šperky z různých materiálů

Kokos
Kokosové dřevo - exotické dřevo s výraznými rysy vytváří v řezu neopakovatelnou kresbu. Každý jeden korálek je originál. Postup práce s kokosovým dřevem je stejný jako práce s jakýmkoli jiným dřevem.

Kosti
Kosti se používají převážně z hovězího dobytka. Kosti ostatních zvířat jsou k tvorbě nevhodné. Kost byla jedním z prvních materiálů člověka, po dřevu a kameni nejdůležitějším před objevením kovů. Tento materiál se musí nejprve důkladně vyvařit a vydesinfikovat než se s ním začne pracovat. Potom už se používají podobné postupy práce jako u práce se dřevem.

pro zvětšení klikněte

Rohovina
Zpracování hovězí rohoviny je rovněž starým řemeslem. Škála barev rohoviny je široká, tudíž zde opět vznikají velmi originální kousky.

Papírové korále
Korále se vyrábí z různobarevných kusů papíru. Nejlépe ze starých katalogů, časopisů atd. Základem je si narýsovat dlouhé trojúhelníky, které se potom vystřihnou, namotají na špejli, namočí v lepidle, popřípadě ještě obarví a nechají zaschnout. Pak už lze jen podle vkusu začít navlékat.

pro zvětšení klikněte
pro zvětšení klikněte

Kde lze šperky nakoupit?

Šperky prodává v České republice nezisková organizace ShineBean o.s. Byla založena v roce 2007 a působí v oblasti mezinárodní humanitární a rozvojové spolupráce. Z jejích projektů můžeme zmínit:
ArtWorkShop - princip spravedlivého obchodu, rozšiřování keňského trhu – prodej uměleckých výrobků keňských řemeslníků.
Daruj příležitost - princip mikropůjček, svépomocných skupin – mikropůjčky umožňují zahájit vlastní podnikání, které je v rámci svépomocných skupin udržitelné.Svět přírodních národů

 

Africké obrazy - Tingatinga

 

TUAREG SHOP- ručně vyráběné tuarežské šperky a originální dárkové předměty pocházející ze severní části afrického státu Mali, ze srdce Sahary